Tablice manipulacyjne

Tablica manipulacyjna to wyjątkowa pomoc dydaktyczna dla Twojego dziecka. Nie da się ukryć, że ostatnimi czasy właśnie ta pozycja wśród dziecięcych gadżetów stała się niezwykle popularna. I słusznie, ponieważ spędzanie czasu przy tej dość nietypowej zabawce, niesie ze sobą mnóstwo korzyści dla malucha na wielu płaszczyznach, a przecież we wspieraniu rozwoju dziecka właśnie o to chodzi!

Podczas zabawy tablicą manipulacyjną dziecko ma możliwość ćwiczenia, niezwykle ważnej dla jego rozwoju, motoryki małej i koncentracji.
Dziewczynka bawi się tablica manipulacyjna

Czym właściwie jest tablica manipulacyjna?

  • Tablica manipulacyjna to wyjątkowa pomoc dydaktyczna inspirowana duchem pedagogiki Marii Montessori, która nie tylko łączy zabawę z edukacją, ale przede wszystkim kładzie nacisk na doświadczanie otaczającego świata wszystkimi zmysłami.
  • Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że to taka zabawka z niedozwolonymi rzeczami, ponieważ można na niej znaleźć rozmaite przedmioty codziennego użytku – klamki, kontakty, włączniki, przełączniki, zasuwki, których tak naprawdę na co dzień dzieciom dotykać raczej nie wolno. Nie da się ukryć, że właśnie te przedmioty, których rodzice nie pozwalają badać ze względów bezpieczeństwa, są dla dziecka najbardziej atrakcyjne – w końcu nie od dziś wiadomo, że zakazany owoc smakuje najlepiej.
  • Tablica manipulacyjna stanowi zatem bezpieczną alternatywę, która pozwala dziecku poznawać świat w pozbawiony ryzyka sposób.

Tablica manipulacyjna to znacznie więcej niż zabawa

Zdobywanie zainteresowania dziecka i świetna zabawa, to nie jedyne korzyści jakie daje tablica manipulacyjna, ponieważ przede wszystkim wspomaga rozwój malucha.

Dzięki tablicy manipulacyjnej wszelkie zabawy „zakazanymi przedmiotami” są całkowicie bezpieczne, a ciekawość malucha zaspokojona. Podczas zabawy tablicą małe dziecięce rączki bez przerwy mają okazję coś naciskać, przekręcać, przesuwać, dotykać.

To nie tylko świetna zabawa, ale również:

  • ćwiczenie motoryki małej
  • rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej, zwłaszcza koordynacji oko-ręka
  • rozwój umiejętności logicznego myślenia
  • nauka związków przyczynowo-skutkowych
  • pobudza ciekawość świata
  • rozwijanie kreatywności.

Jak bawić się tablicą manipulacyjną?

To wręcz dziecinnie proste!

 

Wystarczy, że pokażesz dziecku jak działają poszczególne elementy lub po prostu pozwolisz mu na samodzielne odkrywanie. Ciekawy świata maluch z pewnością z ochotą sprawdzi co stanie się po naciśnięciu przycisku, pociągnięciu za klamkę, przesunięciu zasuwki czy szarpnięciu za jakiś element – to wszystko będzie dla niego doskonałą zabawą, przepełnioną wręcz walorami edukacyjnymi.

 

Rodzice trzymający tablicę manipulacyjną

Tablica manipulacyjna to doskonały pomysł na prezent, który rośnie razem z dzieckiem

Mimo tego, że popularność tablic manipulacyjnych stale rośnie, to nadal nie są one dostępne we wszystkim znanych sieciówkach z zabawkami, co znacznie zwiększa szansę na to, że dziecko nie posiada jeszcze takiej pomocy dydaktycznej. Tablica manipulacyjna będzie zatem strzałem w dziesiątkę i świetnie sprawdzi się w roli prezentu na pierwsze urodziny czy inna ważną okazję. Walorów edukacyjnych, rozwojowych i przede wszystkich tych uatrakcyjniających zabawę dziecka przedstawiać już nie trzeba, ale do tego wszystkiego tablica rośnie wraz z dzieckiem.

Jak się to dzieje?

Starannie dobrane elementy o różnym poziomie trudności sprawią, że dziecko będzie odkrywać tablicę stopniowo i krok po kroku poznawać jej możliwości i sekrety, a zatem stanie się towarzyszem zabaw na lata. Dodatkowo tablicę można spersonalizować zgodnie z upodobaniami maluszka.

Dziecko bawi się kostką manipulacyjną

Jaką tablicę manipulacyjną wybrać?

Wybierając tablicę manipulacyjną warto zastanowić się nad ilością przestrzeni, którą na ten gadżet chce się przeznaczyć. Na rynku dostępne są zarówno tablice wiszące, które należy przymocować do ściany, jak i wolnostojące, dodatkowo posiadając rozmaite kształty i wielkości. Warto również zwrócić uwagę na elementy zawarte na tablicy – im więcej elementów, dzięki którym dziecko poznaje świat, tym lepiej i ciekawiej.

Nie można zapomnieć też o jakości wykonania i odpowiednim doborze wspomnianych już elementów.

Dlaczego warto wybrać tablice manipulacyjne od Psychologove?

Nasze produkty tworzymy z pasją i zaangażowaniem, dbając o najwyższą jakość produktu. Wszystkie elementy dobierane są z wyjątkową starannością przez pedagoga i certyfikowanego terapeutę SI. Wszystko po to, by pobudzić możliwie jak najwięcej zmysłów malucha, dostarczając mu różnych bodźców wspierających jego rozwój.

Tablice manipulacyjne, które tworzymy od wyróżnia dbałość o elementy i troska o prawidłowy rozwój Twojego dziecka. Dlatego też w procesie produkcji, który odbywa się pod czujnym okiem psychologa, pedagoga i certyfikowanego terapeuty SI, wykorzystujemy wiedzę z zakresu rozwoju dziecka. Po prostu wiemy jak ten rozwój wspomagać i właśnie dlatego nasze produkty są tak wyjątkowe!

Na tablicach manipulacyjnych od Psychologove nie znajdziesz kolorowych i mocno świecących lampek, znajdujących się niemal na wysokości wzroku dziecka, które szybciej zepsują dziecku wzrok niż realnie pomogą w rozwoju. Stawiamy głównie stonowane elementy i kolory, tak by nadmiernie nie rozpraszać uwagi dziecka feerią barw. Elementy zawarte na tablicy są przemyślane i mają określone funkcje – u nas nie ma miejsca na przypadki. Bezpieczeństwo maluszka, który z naszych produktów będzie korzystać to dla nas podstawa, dlatego też dbamy o to, by tablica nie posiadała ostrych krawędzi, a szlif był dokładnie wykonany.

Podczas zabawy tablicą manipulacyjną dziecko ma możliwość ćwiczenia, niezwykle ważnej dla jego rozwoju, motoryki małej i koncentracji. Dzięki różnym poziomom trudności poszczególnych elementów, chcąc zaspokoić swoją ciekawość, dziecko stale musi doskonalić swoje zdolności manualne.

Wielkość, ilość elementów i przede wszystkim ich funkcjonalność wyróżniają nas na tle konkurencji. Przestrzeń tablicy i rozmieszczenie zostało zaprojektowane w taki sposób, by dziecko mogło swobodnie manipulować przedmiotami, a zabawa była nie tylko korzystnie wpływać na rozwój motoryki, ale przede wszystkim będzie przyjemnością.

Nasze tablice można wykorzystać również jako pomoc dydaktyczną w nauce. Doskonale również sprawdzi się jako pomoc w różnego rodzaju terapiach.

Nie ma u nas miejsca na nudę, więc tworzymy wyjątkowe kształty, które z pewnością spodobają się dzieciom. Ciekawy i niepowtarzalny wygląd naszych tablic zawdzięczamy staranności podczas produkcji. Każda tablica traktowana jest przez nas wyjątkowo, ponieważ dziecko, do którego trafi zasługuje na to, co najlepsze.

Zakup tablicy manipulacyjnej będzie zdecydowanie lepszym pomysłem niż kupowanie kolejnych designerskich, często drogich i tylko pozornie edukacyjnych zabawek, od których uginają się sklepowe półki.

Dodatkowo nasze tablice manipulacyjne mają jeszcze jedną ukrytą, lecz bardzo przydatną właściwość. Jaką? Dzięki temu, że są tak wyjątkowe, ciekawe i niezwykle bogate w rozmaite elementy, które potrafią zająć malucha na długie godziny, to korzysta również mama – pijąc ciepłą kawę, napawając się przy tym widokiem swojego szczęśliwego i pochłoniętego zabawą maluszka. Doskonale wiem o czym mówię, bo już to przetestowałam, ale csiii – niech to zostanie Naszą tajemnicą.

Te wyjątkowe tablice, tworzone z prawdziwą pasją znajdziesz przechodząc do sklepu.

Przejdź do sklepu