„Wyprawa Marzeń do zimowej Islandii”. Recenzja książki

Chyba dla nikogo nie jest tajemnicą, że dzieci uwielbiają poznawać świat, testować, eksperymentować i zwiedzać. Nie zawsze jednak mogą podróżować i odkrywać tajemnice naszego świata. Na szczęście jednak są takie książki, które mogą zabrać dziecko w wyjątkową podróż, której z pewnością nigdy nie zapomni. Jedną z takich książek z pewnością jest „Wyprawa Marzeń do zimowej Islandii”. Ta wyjątkowa pozycja zabiera młodego człowieka w podróż właśnie po Islandii.  Całkiem przyjemnie zwiedzać tę lodową krainę z perspektywy przytulnego pokoju i podziwiać mroźne krajobrazy popijając pod kocem ciepłe kakao. Jak to możliwe? Dzięki odnośni komom w postaci kodów QR, dzięki którym można połączyć się za kamerami na Islandii, obejrzeć specjalnie przygotowane filmy. Poznawanie historii regionu, a nawet nauka języka nigdy nie były jeszcze tak przyjemne. A dzięki dołączonemu do książki woreczkowi z niespodziankami można nawet spróbować tamtejszego przysmaku. Fajnie, co?

Wspomniany woreczek mieści sobie całe mnóstwo niespodzianek, które odkrywamy wraz z kolejnymi etapami podróży. A przede wszystkim jest on przepełniony przyborami, które sprawią, że ta książkowa podróż po Islandii będzie jeszcze przyjemniejsza.

„Wyprawa Marzeń do zimowej Islandii” to pozycja, która nie tylko pokaże dziecku odległy świat, pozwoli mu dowiedzieć się nowych przeczy, ale przede wszystkim dostarczy mnóstwa zabawy, a przecież w czytaniu właśnie o to chodzi. 😉