„Psychologia dla początkujących”, czyli pierwsze kroki w po świecie psychologii. Recenzja książki.

Niejeden rodzic na własnej skórze przekonał się już, że dziecięca ciekawość nie zna granic. Dzieci pasjonuje nie tylko to co widzą wokół, ale czasami pytają też o to jak funkcjonuje ludzki mózg, dlaczego się od siebie różnimy, co się dzieje kiedy śpimy albo jak to jest z tą naszą pamięcią. Odpowiedzi na te inne pytanie znajdziecie w wyjątkowej książce „Psychologia dla początkujących” od Wydawnictwa Publicat, która zabierze Was w niezapomnianą podróż po świecie psychologii.

Dzięki książce nie tylko znajdziecie odpowiedzi na pytania o to jak odbieramy nasze otoczenie, uczymy się języków obcych, jak zapamiętujemy  i ogólnie jakie są kluczowe funkcje naszych umysłów, ale też dowiecie się jak to jest z tymi różnicami między ludźmi, w jaki sposób otaczający nas ludzie wpływają na nasze zachowanie czy też odkryjecie w jaki sposób podejmujemy decyzje i dokonujemy oceny. Nie brakuje też tematu zmian, których na przestrzeni życia nie brakuje, a konkretnie mowa o dorastaniu i rozwoju. Książka porusza również całe mnóstwo innych, ważnych i przede wszystkim intrygujących zagadnień. Nie brakuje też quizów, pytań i ciekawych zadań.

Na końcu zindeksowano wszystkie ważne pojęcia, a także umieszczono przydatny słowniczek, co ułatwia korzystanie z książki i pozwala szybciej wrócić do wybranych zagadnień czy przyswoić podstawowe pojęcia.

Pamiętam początki swojej przygody z psychologią i pytania o to skąd właściwie psycholodzy to wszystko wiedzą, jak szukają rozwiązań różnych zagadnień czy też po prostu gdzie po skończeniu na tym kierunku można się zajmować. Odpowiedzi na te pytania również najdziecie w tym wcale nie takim małym „podręczniku” do psychologii dla początkujących.

Książka napisana jest przystępnym językiem, zawiera proste opisy eksperymentów i jest okraszona całym mnóstwem przykuwających uwagę, kolorowych ilustracji. To prawdziwa skarbnica wiedzy nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców, która z pewnością pochłonie ich na naprawdę długie godziny. Pobudza ciekawość poznawczą i zachęca do zadawania kolejnych pytań i zagłębiania się w coraz dalsze zakamarki psychologicznego świata.

Nie zamierzam ukrywać, że „Psychologia dla początkujących” skradła moje matczyne serce psychologa i już dumnie stoi na półce w pokoju córki tylko czekając, by zaszczepić w niej miłość do psychologii, chociaż… i tak pewnie ma to we krwi. 😉