Wyjątkowe opowieści z Doliny Tumilu

lubię. Książki o sympatycznych króliczkach, tworzone przez mamę i córkę to wyjątkowe pozycje, pomagające dzieciom radzić sobie z trudnymi emocjami i wyzwaniami codziennego życia dziecka. W kolorowym świecie Doliny Tumilu bohaterowie spotykają się z lękiem, który uczą się pokonywać i  z wybuchami złości, nad którą uczą się panować. Wraz z sympatycznymi króliczkami dziecko ma szansę dowiedzieć się czym jest empatia i nawiązywanie przyjaźni, a także wiele, wiele więcej.

Jak do tej pory z serii ukazały się trzy książki:

– „Tutu i najgorszy dzień”, która opowiada o bardzo złym humorze małego Tutu. Poranek króliczka nie wróży mu dobrego dnia, ponieważ mama wybudza go z naprawdę pięknego snu, brudzi się śniadaniem, a w dodatku na placu zabaw jest zupełnie sam. Samotny i głodny Tutu jest przekonany, że to będzie najgorszy dzień ze wszystkich, ale czy na pewno? Wszak wszystko może się zmienić i to za sprawą paru patyków, przerwanej skakanki, dwóch guzików i oczywiście przyjaciół.

– „Lulu i urodzinowa katastrofa”, opowiada o wyjątkowym, urodzinowym dniu małej Tutu, który na początku nie do końca Jej się podoba. Najpierw Lulu dostaje prezent, od rodziców, z którego wcale nie jest zadowolona, a później zaproszeni goście robią okropny bałagan w jej pokoju, psując i rozrzucając zabawki.  Jednak za sprawą zabawy, nawet taką urodzinową katastrofę może zamienić w naprawdę fajne przyjęcie, które spodoba się każdemu. Chcecie się przekonać?

– „Mimi i czary na odwagę” to opowieść o nieśmiałym króliczku, który wstydzi się mówić „dzień dobry” znajomym babci. Z reguł Mimi używa sztuczki – zakrywa się swoimi długi uszkami i znika, ale w tym wyjątkowym dniu jej sztuczka nie działa, ponieważ mieszkańcy Doliny chcą się z nią przywitać. Czy im się to uda za sprawą pewnego magicznego sposobu? Dowiedzcie się sami.

Świat Doliny Tumilu zaprasza swoimi kolorami, który naprawdę nie brakuje, a także pięknymi ilustracjami, które skradły nasze serca. Oczywiście treść jest równie ważna, a w zasadzie najważniejsza, ale nawet gdybym chciała się czegoś doczepić to nie mogę, ponieważ książki są napisane w prosty, ale przyjemny i przekazujący wartościowe treści sposób. A przecież w książkach dla dzieci właśnie o to chodzi.

Polecam i dzieciom, i dorosłym. Wskoczcie do krainy pełnej kolorów i dziecięcych przygód, a przekonacie się sami, że nawet dorosły nie ma ochoty opuszczać tego bajkowego miejsca.

Autorkami książki, są Ewa Dahlig i Marta Dahlig, czyli mam i córka, które stworzyły naprawdę coś niezwykłego! Przekonajcie się sami czytając opowieści z doliny Tumilu, które może zakupić klikając TUTAJ.