Strach ma wielkie oczy, czyli kilka słów o książce „Strach. Opowieści o oswajaniu lęku”.

Doktor Dolto to autorka, która w swoich książkach wskazuje dziecku drogę do radzenia sobie z emocjami i robi to naprawdę świetnie. Nie inaczej jest w przypadku książki „Strach. Opowieści o oswajaniu lęku” z serii Rodzicielstwo uważności.

Strach towarzyszący na co dzień nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. To niezwykle istotna emocja, która pełni bardzo ważne dla człowieka funkcje, dlatego tak ważne jest, by go poznać i zrozumieć. Powodów, z jakich dzieci odczuwają strach może być naprawdę całe mnóstwo i z pewnością nie należy ich bagatelizować. Właśnie tę kwestię porusza książka doktor Dolto . Na stronach książki znajdują się opowieści przedstawiające różne rodzaje dziecięcych lęków, które dodatkowo pozwalają je oswoić.

Treści zawarte w książce nie tylko pomagają w oswojeniu strachu, ale też poruszają wiele istotnych kwestii z nim związanych. Jakich? Na przykład odpowiadają na pytanie dlaczego strach powoduje, że dziecko ucieka się do kłamstwa albo chowa pod łóżkiem. Jesteście ciekawi odpowiedzi? Koniecznie zajrzycie na strony”Strach. Opowieści o oswajaniu lęku„. Książka pozwala zajrzeć dorosłym do dziecięcego świata i spojrzeć na niego właśnie oczami dziecka.  

Oprócz tego, że książka porusza bardzo ważny temat strachu, ma również kolorowe i przyciągające uwagę dziecka wnętrze, które zachęca do czytania. Książka napisana jest prostym i zrozumiałym dla małego człowieka językiem.

Ciepła, dająca dzieciom poczucie bezpieczeństwa, a dorosłym przynosząca spokój.

Ta kolejna już część znanej i lubianej serii książek doktor Catherine Dolto to bardzo ważna pozycja, której nie może zabraknąć nie tylko dziecięcej biblioteczce. To książka, którą zdecydowanie powinien przeczytać każdy, bez względu na wiek.