„Tajemniczy Pan W.”

Koronawirus przewrócił „do góry nogami” nasze życie, a także życie naszych dzieci. Nieznane, często trudne do zapamiętania nazwy wypowiadane przez rodziców szeptem, które docierają do dziecięcych uszu mogą wywołać lęk. Bajka o „Tajemniczym Panu W.” to historia małej Hani, która z nieznanych sobie przyczyn musiała zostać w domu, a do tego bardzo bała się nieproszonego gościa, którego imienia nie mogła zapamiętać, a o którym rodzice wciąż rozmawiali tylko szeptem. Stworzona przeze mnie krótka bajka ma na celu wprowadzenie dziecka w temat Koronawirusa w zrozumiały i przyjemny sposób, a także ułatwienie rodzicom rozmowy z dzieckiem na temat aktualnej sytuacji.

„Wcale nie taka straszna maseczka.”

To krótka bajka, nawiązująca do poprzedniej historii, której zadaniem jest wprowadzenie dziecka do rozmowy na tematy związane z zachowaniem środków bezpieczeństwa podczas łagodzenia obostrzeń. Tym razem mała Hani, która już wie kim jest Tajemniczy pan W. (czyli Koronawirus), po raz kolejnym musi zmierzyć się ze swoim lękiem – tym razem przed maseczkami.

„Hania wraca do przedszkola.”

Nadszedł czas powrotu do rzeczywistości, na który tak czekaliśmy, i na który czekały nasze dzieci niejednokrotnie stęsknione za przedszkolem czy koleżankami. Niestety ta rzeczywistość jest zupełnie inna niż ta, którą znamy. Czeka nas sporo zmian i przystosowanie się do nowych warunków. Właśnie po to, by oswoić nieznane powstała kolejna bajka, której zadaniem jest przygotowanie dziecka na to, czego może spodziewać się po powrocie do placówki. To co, wyruszacie wraz z Hanią w podróż do nowej przedszkolnej rzeczywistości?